Granulowane wapno Dobromir - innowacyjność, postęp i nowoczesność

PRODUKTY DOBROMIRA

big bag 600kg

DOBROMIR WAPNO PROGRESYWNE

  • wapń całkowity (CaO) 53,8% 
  • reaktywność 100%
  • wilgotność 0,15%
  • granulat frakcja 2-6 mm
big bag 600kg

DOBROMIR
TLENEK

  • tlenek wapnia (CaO) min. 90%
  • liczba zobojętnienia 89%
  • interwencyjnie podnosi pH gleby
  • granulat frakcja 2-6 mm
worek 25kg

DOBROMIR WAPNO PROGRESYWNE

  • wapń całkowity (CaO) 53,8% 
  • reaktywność 100%
  • wilgotność 0,15%
  • granulat frakcja 2-6 mm
worek 25kg

DOBROMIR
TLENEK

  • tlenek wapnia (CaO) min. 90%
  • liczba zobojętnienia 89%
  • interwencyjnie podnosi pH gleby
  • granulat frakcja 2-6 mm

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Stosowanie granulowanego wapnia

Wapno granulowane stosuje się zawsze wtedy, kiedy zachodzi potrzeba wyregulowania pH gleby, czyli jej odkwaszenia. Jest to preparat najchętniej wykorzystywany przez przedsiębiorców rolnych ze względu na swoją wysoką skuteczność, szybkość działania, atrakcyjną cenę oraz łatwość stosowania.

Odczyn pH gleby obniża się na skutek działania procesów naturalnych, jest to całkowicie normalne, a przy tym nieuniknione zjawisko. Prędzej czy później każdy rodzaj ziemi wymaga podjęcia odpowiednich działań, jeśli ma być ona przeznaczona pod uprawę. Rośliny wzrastające na glebie kwaśnej odznaczają się zmniejszoną liczbą korzystnych składników odżywczych. Dlatego systematyczne korzystanie z wapna nawozowego staje się więc koniecznością.

Nawozy wapniowe nie tylko przywracają odpowiednie pH gleby, ale również dostarczają uprawom wapnia, wpływają na zwiększenie ich odporności oraz innych właściwości fizycznych. Szacuje się, że odpowiednie wapnowanie może zwiększyć plon nawet o 60%, co jest wynikiem, obok którego żaden przedsiębiorca nie może przejść obojętnie. Odkwaszanie gleby powinno być jednak wykonane w odpowiedni sposób, a to wymaga wiedzy i umiejętności.

Wśród korzyści, które przynosi glebie granulowane wapno, można wymienić przywrócenie równowagi występującym w niej systemom mikrobiologicznym, a także zwiększenie jej porowatości oraz wzrost napowietrzenia. Nawóz wapniowy ma właściwości zobojętniające wiele związków chemicznych, których obecność w glebie mogłaby niekorzystnie wpłynąć na wyhodowane plony.

Kiedy należy stosować wapno nawozowe?

Konsekwentna, regularna i oparta o nowoczesne systemy kontrola zakwaszenia gleby jest niezbędna, aby zaistniała możliwość wprowadzenia inteligentnego procesu odkwaszania. Określenie właściwej dawki to kluczowy aspekt korzystania z nawozów wapniowych, dlatego warto korzystać z tabeli umieszczonej przez producenta na nawozie lub zasięgnąć opinii specjalisty.

Stosowanie dawek przypadkowych do tego w dużych odstępach czasowych nie zabezpieczy gleby przed nieuchronną degradacją. Do wapnowania należy podchodzić świadomie, mając na uwadze specyfikę uprawy. Według ekspertów wapno nawozowe powinno stosować się mniej więcej miesiąc przed planowanym siewem, bądź sadzeniem oraz przed użyciem innego rodzaju nawozów mineralnych. Przekładając te rady na pory roku, okazuje się, że najlepszy czas na używanie wapna, przypada na jesień i wczesną wiosnę.

Wapno granulowane czy sypkie?

Chociaż na rynku dostępne są jeszcze wapna w postaci sypkiej, zdecydowana większość rolników korzysta z postaci granulowanej. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na znacznie większą wygodę użytkowania – granulki są większe i łatwiej rozprowadzać je za pomocą siewnika. Dobrym przykładem jest wapno granulowane Dobromir. Przy jego produkcji nie używa się wody, ani żadnych substancji zlepiających, a badania potwierdzają jego 100% reaktywność oraz rozpuszczalność w glebie.

Dostępne w firmie Dobromir granulowane wapno progresywne charakteryzuje się reaktywnością sięgającą 100% przy zachowaniu jedynie 0.15% wilgotności. Może być ono stosowane przez cały rok, a także wykorzystywane interwencyjnie, w trakcie wczesnych faz wegetacji.

Z kolei wapno tlenkowe progresywne Dobromir powinno być stosowane wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego odkwaszenia gleby. Tego rodzaju wapna nawozowego nie wolno stosować tuż przed siewem i bezwzględnie należy wymieszać je z glebą.

Opakowania dostosowane do potrzeb klientów

Jeżeli chodzi o wapno granulowane cena zależy od kilku czynników. W wycenie bierze się pod uwagę jakość surowca, wykorzystany proces technologiczny, a także szereg kosztów dodatkowych związanych z badaniami, logistyką oraz magazynowaniem granulatu. Firma GranPack posiada ogromne doświadczenie w produkcji nawozów, nieustannie wdrażając innowacyjne rozwiązania, dzięki którym jest w stanie utrzymać ceny wapna granulowanego na konkurencyjnym poziomie.

Klienci mogą zakupić produkty w opakowaniach o różnej wielkości w zależności od własnych potrzeb. Oferujemy mniejsze worki o wadze 25 kg, a także duże, ważące 600 kg. Opakowania wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, chroniące granulat przed wilgocią.

Przechowywanie wapna powinno odbywać się w miejscu suchym oraz takim, gdzie nie nastąpi jego przemarznięcie. Nasze produkty magazynujemy w odpowiednich warunkach, aby sprzedawany produkt był najwyższej jakości i nie stracił swoich właściwości. 

Zawartość wapnia węglanowego w naszych nawozach wynosi ponad 50%, natomiast wapnia w formie tlenkowej – ponad 90%, co oznacza, że spełniają one najbardziej restrykcyjne kryteria jakościowe. Nasze nawozy tlenkowe są produkowane zgodnie z zapisami umieszczonymi w aktualnych rozporządzeniach oraz posiadają odpowiednie certyfikaty.

Na rynku dostępnych jest wiele pseudogranulatów, które kuszą pozornie niską ceną. W praktyce są to bardzo często przemielone kamienie, które w żadnym wypadku nie dorównują oryginalnym wapnom granulowanym. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami i składania zapytań ofertowych. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat naszych nawozów wapniowych oraz pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu.

Nawozy wapniowe Dobromira

GranPack Sp. z o.o.
ul. Estery 4/3
31-056 Kraków

Kontakt:

fax.: 12 30 77 221
biuro@dobromir.eu